Gorące lato daje się we znaki nie tylko nam czy zwierzętom, ale zaszkodzić może również naszej elektronice, a w szczególności telefonom komórkowym.
Dlaczego telefon komórkowy się przegrzewa?
Aby odpowiedzieć na to pytanie należy uwzględnić kilka czynników które mają na to wpływ.
-
Działanie baterii w telefonie podczas wysokich temperatur.
Czy zauważyliście, że podczas ciepłych dni bateria w telefonie spada nieco szybciej, a jego działanie znacznie zwalnia? Otóż jest to normalne zjawisko. Należy pamiętać, że bateria sama w sobie nagrzewa się podczas procesów zachodzących w urządzeniu. Podczas upałów bateria w telefonie wyczerpuje się jeszcze szybciej, a ładowanie takiej baterii to nie lada wyzwanie.
-
Korzystanie z danych komórkowych latem.
Podczas korzystania z transferu danych praca telefonu jest wzmożona, co przekłada się bezpośrednio na baterie. Bateria bardziej się grzeje, telefon szybciej się nagrzewa i energia szybko ucieka. System naczyń powiązanych ze sobą. Najlepiej podczas upałów ograniczyć korzystnie z transferu danych, a jak faktycznie musimy coś sprawdzić to po skorzystaniu z Internetu wyłączamy transfer.
-
Oglądanie filmów i granie.
Podczas intensywnego korzystania z telefonu, a takie właśnie jest granie i oglądanie filmów, telefon wymaga intensywnego chłodzenia. Nawet w temperaturze pokojowej, jeśli dużo oglądasz filmów czy grasz, możesz odczuć grzanie się Twojego smartphone'a w ręce. Jeśli dodamy do tego wysoką temperaturę, to telefon z pewnością nieźle się nagrzeje.
Podsumowując - w czasie upałów uważamy na nasze telefony i obowiązkowo nie zostawiamy ich w samochodzie lub na słońcu, a także nie eksploatujemy ich nadmiernie.
Pozdrawiam Was serdecznie,
Sebastian Gontarski