Witam Wszystkich,
Zdjęcie postaci w czarnym kapturze siedzącej przed ekranami komputerowymi. zapewne wiele osób zauważyło komunikaty wyświetlane w telewizji lub w Internecie nt. cyberprzestępczości. I jestem przekonany, iż znacie już sytuacje, gdy dostajecie SMSy z pilnym uregulowaniem płatności za paczkę, za rachunek za gaz czy energię elektryczną. Pojawiają się maile z prośbą o zmianę hasła do logowania do konta bankowego, informacje o zaległościach płatniczych; maile, które wyglądają bardzo profesjonalnie i często w pierwszej chwili nie budzą naszych wątpliwości. Takich sytuacji jest bardzo dużo... NIESTETY. I niestety wiele osób daje się na to nabrać - w ten sposób łatwo się pozbyć np. swoich oszczędności w banku.
Ważna jest nasza reakcja na takie wiadomości (SMS, e-mail).


1. Nie klikamy w linki - dla zasady‼️ Banki nie wysyłają takich informacji, inne firmy (gaz, energia, kurierzy, etc.) również. Jeżeli mamy wątpliwości - najlepiej zadzwonić lub sprawdzić w Internecie, czy komunikat jest prawdziwy, czy nie.
2. Każda wiadomość, która zostanie przez nas zweryfikowania NEGATYWNIE powinna zostać zgłoszona jako incydent ➡️ https://incydent.cert.pl/#!/lang=pl ‼️
W ten sposób pomagamy zwalczyć nieuczciwych nadawców.
Jeżeli macie więcej pytań - zadzwońcie, napiszcie.
Zawsze jestem do Waszej dyspozycji.

Pozdrawiam serdecznie,
Sebastian Gontarski
GreenPower